Regulamin sesji zdjęciowych realizowanych przez e sottile fotografia

Data publikacji: 17.10.2022r.

Fotograf: E SOTTILE FOTOGRAFIA Aneta Czaja NIP 6443559494  z siedzibą w Sosnowcu 41-209, Prosta 2/6.

Kontakt z fotografem możliwy jest pod adresem siedziby wskazanym powyżej, pod adresem e-mail kontakt@esottile.pl oraz profilach na Instagramie i Facebooku.

§1. Definicje

Na potrzeby niniejszego regulaminu, przyjmuje się następujące znaczenie poniższych pojęć:
1. Klient – osoba fizyczna, osoba prawna lub ułomna osoba prawna,
2. Kodeks cywilny – ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U.1964.16.93),
3. Regulamin – niniejszy regulamin, dostępny pod adresem https://esottile.pl/regulamin,
4. Fotograf – E SOTTILE FOTOGRAFIA Aneta Czaja NIP 6443559494 z siedzibą w Sosnowcu 41-209, Prosta 2/6.
5. Sesja fotograficzna –spotkanie zorganizowane w celu zrobienia serii zdjęć

 

§2. Dane osobowe

1.Każdy klient otrzymuje niniejszy regulamin w momencie rezerwacji sesji zdjęciowej i podpisuje go razem z umową.

2. Fotograf w celu stworzenia umowy i wystawienia faktury oraz w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących jego usług. tj. np. stworzenie galerii online, kontaktu mailowego, telefonicznego. Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie przez Fotografa danych w celu umożliwienia jego usług zbiera następujące informacje od klienta:

– Imię i nazwisko

– Adres zamieszkania

– Adres e-mail i numer kontaktowy

 

§3. Rezerwacja sesji

1. Termin sesji oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem. Po ustaleniu szczegółów należy wpłacić zadatek, który należy wpłacić na konto do 3 dni od rezerwacji terminu sesji. Zapłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Bardzo proszę o przemyślane decyzje.

2. W razie niedyspozycyjności istnieje jednorazowa możliwość przełożenia sesji na inny dogodny termin – w przypadku przełożenia zaadresowanego w terminie poniżej 98 godzin od terminu sesji zadatek jest płatny ponownie.

3. W razie braku zadatku do trzech dni od rezerwacji termin jest automatycznie anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

 

§4. Wykonanie sesji

1. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia należy uprzedzić Fotografa o zaistniałej sytuacji przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji.Każde opóźnienie będzie skutkowało skróceniem czasu sesji.

2. Płatność za sesję zdjęciową należy uiścić do w dzień wykonania sesji (gotówka/przelew na telefon).

3. Przygotowania do sesji są niezwykle ważne to od nich zależy jakość zdjęć. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta.

4. Ubiór do sesji leży po stronie Klienta. Możliwe jest wypożyczenie ubrań do sesji buduarowych.

5. Cennik nie podlega zniżkom i negocjacjom. Każdy klient traktowany jest tak samo.

 

§5. Realizacja sesji

1. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona wstępnej selekcji zdjęć według własnego uznania oraz prześle zdjęcia do serwisu Pixiset, tak aby klient samodzielnie mógł zdecydować, które ujęcia zostaną poddane dodatkowej autorskiej obróbce.

2. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem, jasnością. W związku z powyższym nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów, nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne, chyba że Fotograf zadecyduje inaczej.

3. Obróbka zdjęć odbywa się po opłaceniu sesji. Wybrane ujęcia należy oznaczyć w galerii. Wybrane ujęcia są retuszowane.

4. Materiał jest poddawany obróbce po opłaceniu ewentualnych dodatkowych ujęć (uzgodnienia poprzez aneks do umowy).

5. Istnieje możliwość podziału zakupienia dodatkowych ujęć w “dwóch turach”.

6. Dodatkowe ujęcia można dokupić tylko do 30 dni od daty przekazania gotowych plików cyfrowych. Po tym czasie nieobrobione zdjęcia są usuwane i nie ma możliwości zakupu po raz kolejny.

7. Fotograf ma 30 dni roboczych na oddanie gotowych fotografii, od momentu w którym klient wybierze kadry w serwisie Pixiset.

8. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii, jaką zakupił. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć, czyli fotografii surowych/obrobionych za darmo czy nawet za opłatą.

9. Fotograf daje możliwość zakupu dodatkowych fotografii w kwocie 50zł/ sztuka. Nie ma możliwości z kolei zakupu zdjęć nieobrobionych.

10. Usługa EKSPRESS, gdy Klient otrzymuje fotografie obrobione do 3-7 dni wiąże się z dopłatą 300 zł.

11. Klient może odebrać końcowy produkt (odbitki,albumy itp.) osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 20 zł – kurier.

12. Klient nie może także ingerować w zdjęcie (np. zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów). Klient nie może ingerować, nakazywać i wymagać od Fotografa innego systemu pracy.

13. Wszelkie graficzne zapytania np.: proszę przedłużyć mi włosy czy usunąć 30 kilogramów itp. to usługa graficzna, a nie fotograficzna. Usługa graficzna wyceniana jest indywidualnie, jak i może zostać odrzucona przez Fotografa. Retusz zdjęć jest naturalny, usuwane są jedynie tymczasowe niedoskonałości cery.

14. Zdjęcia do wybrania zostaną wysłane max do 7 dni roboczych.

15. Efekt końcowy fotografii w dużej mierze zależy od oświetlenia i wyglądu w miejscach fotografowanych, warunków pogodowych oraz zachowania uczestników sesji.

 

§6. Postanowienia końcowe

1. Zgoda na utrwalenie wizerunku jest dobrowolna i nie wiąże się z rabatami.
Zgoda obejmuje wykorzystanie, utrwalanie i powielanie wykonanych zdjęć za pośrednictwem dowolnego medium w dowolnym celu zgodnym z obowiązującym prawem, włączając w to publikację w gazetach, czasopismach okresowych, czasopismach okazjonalnych, folderach, publikacjach elektronicznych, stronach internetowych, wystawach, konkursach itd. Zgoda obejmuje zdjęcia wywołane do albumów pokazowych i obrazów, które będą zawieszone w studio.

2. Za wyrządzone szkody z winy klienta w trakcie trwania sesji koszty naprawy ponosi klient.

3. Powyższy regulamin jest dostępny cały czas dla klienta na stronie.

4. Na sesjach obowiązuje zakaz fotografowania przez klienta, w tym ujęcia telefonem czy swoim aparatem.

5. Przekazane fotografie jako produkt finalny nie podlegają zwrotom, reklamacjom, zażaleniom ani innym roszczeniom tego typu wobec fotografa.

6. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie wydruki (odbitki) zdjęć w innych laboratoriach fotograficznych zamówiony “na własną rękę”, z którymi nie współpracuje, a które mogą niekorzystnie wpływać na ostateczną jakość zdjęć.

 

§7. Vouchery

Bardzo mi miło mój Drogi Gościu za zakup tego wyjątkowego prezentu. Voucher, to podarunek pięknych wyjątkowych chwil przed moim aparatem. Bon zostanie wysłany do 72h po dokonaniu płatności oraz dostarczeniu niezbędnych danych teleadresowych do wysyłki lub będzie przygotowany do odbioru osobistego wg ustalonego terminu. Pamiętaj, że voucher ma swój termin ważności, o którym koniecznie poinformuj obdarowanego. Bon jest ważny dokładnie tyle ile jest napisane na nim.

Ważna informacja dla obdarowanego.

Bardzo się cieszę, że taki wyjątkowy prezent trafił do Ciebie. Chcę pozostawić Ci ważną informację dotycząca naszego spotkania. Pamiętaj, że terminy do mnie rezerwowane są z dużym wyprzedzeniem : 1-3 miesięcy w zależności od okresu w roku. Pracuję od poniedziałku do piątku jak i w soboty rano. Soboty rezerwowane są niemalże w pierwszej kolejności. Nie czekaj zatem z rezerwacją do ostatnich chwil. Bon ma ważność cztery miesiące, by móc wybrać termin lub ewentualnie przesunąć z powodu niespodziewanej życiowej sytuacji np. choroby. Termin można przesunąć raz. Bon, po czasie podanej daty ważności przepada, dlatego jeśli wiesz, że nie dasz rady dotrzeć, bo ludzkie losy są różne, możesz podarować go innej osobie . Gdy już dokonasz rezerwacji swojego idealnego terminu, napisz do mnie a ja udzielę Ci porad i porozmawiamy o Twoich marzeniach. Bardzo się cieszę na nasze wspólne celebrowanie Twojego pięknego dnia.


Moja praca jest również moją pasją, co dla Was stanowi wspaniały bonus, bo możecie mieć pewność, że oddam jej całe swoje serce i zaangażowanie. Nie poganiam Was, rozpieszczam i goszczę. Powyższe wytyczne dyktowane są wielką chęcią przeżycia przez nas wspaniałego czasu, bez nerwów, niedomówień czy zagubionego szacunku. Jesteście dla mnie ważni, dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć klatki ulotnej rzeczywistości. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie zaszczyt.